Rynek powierzchni biurowych w Polsce

Od paru lat na rynku powierzchni biurowych w państwie panuje zdecydowane ożywienie. Sektor usług firmowych, usług wspólnych , a oprócz tego outsourcing IT, a również korporacji i międzynarodowe korporacje inwestują w przestrzeń biurową nie tylko w charakterze krótkoterminowym. Jak kształtuje się popyt na biura w Polsce?

Eksperci bardzo optymistycznie komentują rozwój branży biurowej. Największą tendencję wzrostową zauważono na rynkach regionalnych – poza stolicą to w Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu powodzeniem cieszy się wynajem powierzchni biurowych. To teraz w tych ośrodkach miejskich utrzymuje się stabilna koniunktura, która korzystnie wpływa na popyt rynku.

Zasadniczym czynnikiem, który decyduje o wyborze biura i magazyn do wynajęciajego zlokalizowania jest cena. Poza standardem budynku i parkingiem korporacji zwracają uwagę na infrastrukturę, która zagwarantuje dogodną komunikację z centrum , a ponadto dostęp do komunikacji publicznej.

Biura do wynajęcia Poznań są dla inwestorów atrakcyjnym wariantem lokowania kapitału. Łączna wartość transakcji na rynku biurowym wzrosła o ponad 86% w porównaniu z rokiem 2010.

Analitycy prognozują, że w latach 2016-2018 zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej będą nieustannie wzrastać, a czynsz za wynajem charakteryzować będzie się stabilnością. Pomimo presji na stawki czynszu, wskaźnik oscylować będzie wokół aktualnych jednostek za metr kwadratowy.

Aktywność deweloperska nadal jest bardzo silna zarówno w Warszawie, jak i na rynkach regionalnych. Popyt na powierzchnie biurowe Poznań będzie pozostawać na wysokim poziomie ze względu na funkcjonowanie idei „rynku najemcy”.

Jeżeli już czynniki zewnętrzne związane ze stabilnością gospodarczą nie wpłyną negatywnie na rynek powierzchni biurowych i nie spowodują jego zahamowania, możemy liczyć na kolejny rekordowy rok.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s