Zaskakujące pomysły rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości wychodzi naprzeciwko niebanalnym potrzebom inwestorów i oferuje coraz bardziej interesujące możliwości. Kontener? Fragment zamku? Miejsce postojowe przy międzynarodowym lotnisku? A może magazyny Poznań? Żaden problem.

Nietypowe nieruchomości są okazją nie tylko dla koneserów, choć wszyscy ludzie priorytetowo zwracają uwagę na tego rodzaju oferty. Na dzień dzisiejszy zainwestować można dosłownie w odpowiednie stanowisko pracy w biurze. Jednak w poszukiwaniach możliwości na lokowanie kapitału należy zachować ostrożność. Właściwie każdy z segmentów posiada swoją specyfikę, którą należy poznać i zrozumieć, by umiejętnie dysponować środkami inwestycyjnymi.

magazyny

Mechanizm najmu zwrotnego działa w wielu ofertach inwestycyjnych na rynku nieruchomości. W sytuacji pragnienia ulokowania gotówki w bez wątpienia niesztampowej posiadłości, jaką jest zamek, nie jesteśmy zmuszeni do kupna całej domów i mieszkań. Wystarczy kupienie udziału, w zdecydowanej większości przypadków jest to 1/13. W zgodzie z warunkami danej oferty możliwe jest czerpanie przychodu na poziomie 7% wartości nieruchomości przez 2 lata, następnie udział w zyskach hotelu na poziomie 50%, jeśli takie jest zastosowanie działalności zamku.

Biura do wynajęcia Poznań wchodzą w skład idei coworkingowej, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna, jednakże w Stanach Zjednoczonych stanowi dużą część rynku domów i mieszkań. Rozwiązanie to pozwala inwestorom wejść w posiadanie nie jednego biura czy budynku, ale pojedynczego stanowiska pracy, co generuje im przychód w kwocie kilku tysięcy dolarów rocznie.

Intrygującą propozycją jest też zakup blaszanego kontenera. Analitycy twierdzą, że firmy działające na rynku spedycji morskiej są skłonne wynajmować takie kontenery, płacąc właścicielowi co roku dość znaczną część ich wartości. Prócz tego spółki oferujące inwestycję w kontenery gwarantują, że cena ewentualnej odsprzedaży równa jest cenie zakupu po 3 latach inwestycji.

Istnieje o wiele więcej przykładów niebanalnych inwestycji na rynku domów i mieszkań. Jednakże każda z nich wymaga zaangażowania w odpowiednim segmencie i świadomym lokowaniu naszego kapitału np w grunty inwestycyjne Poznań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s